Co na zgagę? Domowe sposoby na pieczenie w przełyku

Pieczenie w przełyku, określane również jako zgaga, jest niezwykle uciążliwą dolegliwością. Niestety, u niektórych osób pojawia się ona dość regularnie. Dobrze byłoby więc sprawdzić domowe sposoby na pieczenie przełyku. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Jeżeli przetestujemy kilka z nich, będziemy mogli wybierać te, które okazują się najbardziej pomocne.

Zioła – skuteczny domowy sposób na pieczenie przełyku

Wśród domowych sposobów na pieczenie w przełyku, bez wątpienia można wyróżnić zioła. Niektóre z nich hamują bowiem wydzielanie soku żołądkowego i łagodzą ewentualne podrażnienia, za które odpowiedzialny jest kwas solny. Wśród pomocnych gatunków wyróżnić należy tatarak zwyczajny, melisę lekarską oraz rumianek lekarski. Dwa z ostatnich ziół charakteryzują się na dodatek działaniem uspokajającym. Trzeba zaś przyznać, że zgaga nierzadko pojawia się na skutek nadmiernego napięcia emocjonalnego. W wyniku stresu, dochodzi bowiem do zwiększenia produkcji kwasu solnego w żołądku. Jeżeli zależy nam na tym, aby zioła okazały się skuteczne, musimy popijać napary systematycznie. W przeciwnym razie, rezultatów nie będzie. 

Domowe sposoby na pieczenie w przełyku

Na zgagę pomoże odpowiednia dieta

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co na zgagę warto byłoby zastosować, musimy zainteresować się także zdrową dietą. To doskonała metoda na pieczenie w przełyku. Ze swojego codziennego menu należy wykluczyć przede wszystkim produkty kwaśne i mocno doprawione. Ich spożycie powoduje bowiem zwiększoną produkcję kwasu żołądkowego. Nasze menu powinno być bogate w lekkostrawne produkty. Warto sięgać po białe pieczywo, banany czy obrane ze skórki jabłka. Najlepiej spożywać dania pieczone, a nie smażone. Porcje powinny być niewielkie, aby nie rozciągać żołądka. 

Jakie jeszcze domowe sposoby na pieczenie przełyku warto wypróbować?

Domowe sposoby na pieczenie w przełyku to również żucie gumy bezcukrowej. Doskonale, jeżeli będzie to guma miętowa. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że jest to jedynie doraźny sposób łagodzenia uciążliwych dolegliwości. Na dłuższą metę raczej nie będzie on skuteczny. Na zgagę może pomóc także szybkie wypicie kefiru. Dość szybko pomoże to pozbyć się zgagi, ale jedynie na jakiś czas. Największą rolę odgrywają jednak odpowiednia dieta oraz zioła. Istotne jest również i to, aby zredukować stres. Warto byłoby więc przetestować różnego rodzaju techniki relaksacyjne. W wielu przypadkach pomocne mogą okazać się także spacery, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Unikajmy natomiast ćwiczeń w pozycji z głową w dół. Wówczas zgaga może się zaostrzyć. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *