Poszukując pomysłów na urządzenie kuchni, należałoby zastanowić się nad stylem loftowym. Rdzawa, podniszczona cegła, lampy w metalicznych ramach, dużo drzewa oraz skorodowanego metalu – to jego właściwości charakterystyczne. Natomiast na ścianie w widocznym miejscu zegar vintage jak ze starej hali przemysłowej. Popularność na lofty, więc duże pofabryczne hale zaadaptowane na mieszkania lub pracownie twórców, zaczęła się w latach 60. XX wieku. Najpierw niezamieszkałe, poprzemysłowe, nowojorskie pomieszczenia zaczęli zasiedlać artyści, jednak niedługo zachwyt bohemy objął większe warstwy społeczeństwa. Oraz nic w tymże nadzwyczajnego, ponieważ styl przemysłowy jest bardzo fascynujący.
Czym się wyróżnia kuchnia w stylu loftowym?
Kuchnia industrialna kusi użytecznością, funkcjonalnością oraz dużą atrakcyjnością. Pasuje zarówno do apartamentów, jak również niewielkich kawalerek lub domów jednorodzinnych. Najlepiej natomiast będzie się łączyć z pomieszczeniami loftowymi. Wygląd doceni szorstkość, chłód oraz brak wykończenia, natomiast zarazem charakterystyczną atmosferę pofabrycznych powierzchni. Kuchnie w charakterze industrialnym zrozumieć można po nieotynkowanych ścianach, postarzanych składnikach stalowych, drzewie, cegle, charakterystycznych składnikach instalacji hydraulicznej oraz gazowej.
Materiały
Charakter przemysłowy kojarzy się przede wszystkim z naturalnymi cegłami, betonem oraz drewnem. Na ziemi w kuchni loftowej mogą odnaleźć się odtwarzające drzewo płytki, na przykład w odcieniu dębu fińskiego. To produkt niezwykle odporny na zniszczenia, jaki sprawdza się doskonale poprzez lata. Ciepły kolor drzewa jest dobrą podstawą do rozmaitych kolorystycznych zmian w wypadku akcesoriów oraz dodatków, łączy się także z surowymi cegłami, jakie mogą stanowić dekorację ściany.
Meble do kuchni loft
Paletę kolorystyczną mebli w charakterze loft należałoby ograniczyć – dobierz najwyżej 3 odcienie, jakich będziesz się dokładnie trzymać. Najlepiej funkcjonować na zasadzie kontrastu np. biel powiąż z szarością oraz czernią czy beż z drewnem oraz czernią. Kuchnie industrialne lubią się z intensywnymi odcieniami pod warunkiem, iż będzie to jedna nasycona barwa. Jeżeli dobierzesz czerwień, niech towarzyszą jej dwa osłabione odcienie.
Kuchnia styl industrialny – istotna funkcja akcesoriów
Jaka byłaby kuchnia w lofcie bez ozdób? Niekompletna! Mnóstwo zależy tutaj od Twojej fantazji. Reguły są jasne: ma być surowo oraz z klimatem. Masz zacięcie do rękodzieła? Prosty metaliczny kwietnik lub półkę z uznaniem zrobisz osobiście. W kuchni w lofcie istotną funkcję grają okna – szczególnie jeżeli w Twoim pomieszczeniu nie ma tradycyjnych okien od podłogi aż do stropu, jakie są w pofabrycznych halach.